Важкі діти чи неправильне виховання?

Дуже часто ми нарікаємо на погану поведінку наших дітей, з болем і гіркотою розповідаємо про те, як багато сил вкладаємо в їх виховання, а результату практично немає і подяки чекати не доводиться. Що ж не так? У чому справжня проблема? Може, не дитина погана, а ми, дорослі щось робимо не так? На що ми не звернули увагу? Де допустили помилку? Як зрозуміти причини поведінки наших дітей? Чи можна навчитися виховувати без покарання? Чи може сам процес виховання стати радісним, цікавим і приносити задоволення?

 

Давайте разом шукати відповіді на ці та безліч інших питань!

 

Виховання дитини – процес довгий, копіткий і виснажливий, а результат – непередбачуваний. Та й побачити відразу його не вдається. Сьогодні на допомогу батькам існує маса літератури, величезна кількість методик, течій і моделей, а також безліч фахівців з дитячої психології. Не варто забувати і про Інтернет: «загугли» питання – відразу отримаєш відповідь. Але чи дійсно так все просто?

 

Гугл – не педагог, не психолог і не виховує дітей

 

Фахівцями в області дитячої психології була виявлена дуже важлива закономірність: більшість тих батьків, які скаржаться на своїх «важких» дітей, самі в дитинстві страждали від конфліктів з власними батьками.

 

Психологи вважають, що стиль батьківської взаємодії мимоволі «записується» (закарбовується) в психіці дитини. Це відбувається дуже рано, ще в дошкільному віці, і, як правило, несвідомо. Ставши дорослим, людина відтворює його як природний: більшість батьків виховують своїх дітей так, як їх самих виховували в дитинстві.

 

«Зі мною ніхто не возився, і нічого, виріс», – каже тато, не помічаючи, що виріс щось він якраз людиною, яка не вважає за потрібне і не вміє займатися з сином, налагодити з ним теплі дружні відношення. «Мене мати била, і нічого, зросла, освіту здобула, гроші вмію заробляти» – з роздратуванням і погано прихованою гордістю за себе говорить мама, у якої чотирнадцятирічна донька воліє проводити час з сім’єю подруги, намагаючись якомога рідше взагалі потрапляти на очі матері.

 

Інша ж частина батьків більш-менш усвідомлює, в чому саме полягає правильне виховання, але на практиці має труднощі. Такі батьки цікавляться психологічної літературою, багато читають. Однак їм, на жаль, теоретичні знання приносять тільки шкоду: вони дізнаються, що роблять «все не так», намагаються вести себе по-новому, швидко «зриваються», втрачають впевненість у своїх силах, звинувачують і таврують себе, а то і виливають роздратування на дітей.

 

Відповідь на питання правильного виховання Є!

 

Отож, шановні батьки, у нашій групі фейсбук «Школа щасливих дітей «Мозаїка»», на сторінці інстаграм @mozaika.krop та на сайті Центру навчання і розвитку «Мозаїка»  https://mozaika-school.com, Ви зможете знайти  цікаві статті, факти, новітні дослідження з області педагогіки, психології, практичні поради спеціалістів  та багато чого іншого.

 


 

АВТОР

Аліса Кушнірова, тьютор та психолог  ГО “Центр освіти і розвитку Мозаїка”

 

Прагнете успішного майбутнього для вашої дитини?

Центр альтернативної освіти у Кропивницькому – це можливість отримати хорошу освіту за сучасними методиками, яка відповідає вимогам сьогодення. Якщо хочете дізнатись більше – замовляйте дзвінок і наш адміністратор зателефонує вам та відповість на всі ваші запитання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.